Agencija za naknadu štete nakon saobraćajne nezgode – iskustva
Ako imate bilo kakav problem oko naknade štete u saobraćaju obratite nam se. U nastavku možete pročitati informacije koje mogu biti korisne oštećenima pre nego što se pokrene naknada štete od osiguranja za štetu nastalu u saobraćaju. Ovo se prvenstveno odnosi na štete pričinjene na motornim vozilima i licima za lake i teške telesne povrede.
Ljudi koji se prvi put suoče sa saobraćajnom nesrećom su često pored velikog stresa suočavaju sa pitanjem kako naplatiti štetu. Zakoni o bezbednosti u saobraćaju štite sve učesnike nakon štete, ali se dešava da osiguravajuća društva često ne žele da priznaju pravni osnov nastanka štete ističu doprinos oštećenog ili kad priznaju osnov ne žele da isplate odgovarajući adekvatan iznos nadoknade već pokušavaju da umanje svoju obavezu.
Kako uraditi procenu štete na vozilu? – više na linku OVDE
Da bi se maksimirao iznos naplate štete pogotovu za saobraćaj, potrebno je da se zaposleni u agencijama za procenu i naknadu štete dobro razumeju u saobraćajne nezgode,
Osiguravajuća društva često izostavljaju naknadu za lake telesne povrede, ili nude zamenu oštećenih delova kod neovlašćenih servisa, zbog čega naknada može da bude umanjena i za 50% u odnosu na neke realne iznose na koje oštećeni po zakonu imaju prava.
Međutim, iskustva i komentari su različiti. Nekima odgovara to što agencija za naplatu štete u saobraćaju preuzme ceo postupak i papirologiju na sebe. Pored toga, isplata se vrši tek na kraju procesa, i najčešće iznosi oko 20% od ukupne naplate.
AGENCIJE ZA NAPLATU ŠTETE U SAOBRAĆAJU – PREDNOSTI:
- Preuzimaju ceo postupak naplate na sebe
- Pomažu vozačima da naplate realni iznos štete
- Nnajčešće brzo završavaju postupak
- Nešto niže provizije u odnosu na advokate
Greške koje se najčešće čine a koje utiču na umanjenje naknade štete
Prva greška je ta da ne treba da se dogovarate sa licem odgovornim za saobraćajnu nesreću o novčanoj nadoknadi a kako biste izbegli dolazak policije i čekanje. Odgovorno lice može sugerisati da tako postupite i obećati da će vam isplatiti sve troškove. U slučajevima ovakvih “dogovora” odgovorno lice može izbeći plaćanje. Obzirom da ne postoji zapisnik o saobraćajnoj nesreći, biće vam teško da dokažete na koji je način nastala šteta, materijalna ili nematerijalna.
Dakle, obavezno pozovite policiju nakon udesa.
Druga greška koja se često potkrada je neprijavljivanje povreda policiji. Ako se nakon saobraćajne nesreće osećate loše, ugruvani ste ili imate bilo koji tip lakših telesnih povreda, prijavite ih policiji prilikom sačinjavanja zapisnika. U praksi se dešava da osiguravajuća društva ne priznaju povrede, čak i ako imate medicinski zapisnik, ako iste nisu navedene u policijskom.
Treća greška. Evropski izveštaj, poznat i kao evropski obrazac, je legitimni dokument kojim možete potraživati naknadu štete. Međutim, Evropski obrazac se koristi u slučajevima kada nema telesnih povreda i kada je materijalna šteta na vozilu do 200.000 rsd. Popunjavanje ovog dokumenta je pravilno, ali ipak pozovite policiju da sačini zapisnik. Može se ispostaviti da je šteta na vašem vozilu mnogo veća nego što ste prvobitno pretpostavljali, a policijski zapisnik će biti osnov za potraživanje vaših prava.
Naša agencija za naplatu štete pruža administrativne usluge, obradu odštetnih zahteva i finansiranja troškova veštačenja i taksi a u oblasti naknade štete od osiguranja sa ciljem ostvarivanja pravedne naknade materijalne i nematerijalne štete, na koju imate pravo. Kontaktirajte nas na telefon 065 209 6262 ili putem mejla office@naknada-stete.com i sa zadovoljstvom ćemo besplatno pregledati Vašu dokumentaciju i savetovati vas u daljim postupcima. Kontaktirajte nas OVDE i obezbedite sebi maksimalnu naplatu štete.